Pěstování javorů ze semen

17. července 2006 v 3:40 | Canki |  Monografie rodu Acer
Pěstování javorů ze semen je obecně snadný postup. Nejvíce druhů produkuje životaschopné semeno, který se obvykle sklízí v září až říjnu, závisí to na povětrnostních podmínkách. Semeno sbírané mírně zelené na začátku září, klíčí lépe následující jaro (např. Acer campestre).
Sběratel by si měl být avšak vědom toho, že několik druhů vytváří partenokarpické plody. Takové druhy produkují plody vypadající jako podivuhodná úroda plodů, tak aby nebyl velmi zklamán, když oříšek nejde otevřít. Acer griseum je nejvíce neblaze proslulý druh v tomto ohledu. Několik druhů je dvoudomých, to znamená, ,že osamělé stromy nemohou produkovat plody. Známými příklady jsou Acer carpinifolium A. diabolicum. Některé druhy produkují semeno, které klíčí hned následující jaro, zatímco ostatní požadují stratifikační období 12 - 18 měsíců, nebo více.
Semena musí být sklizena na začátku podzimu, nikoli však před půlkou září. Po sbírání je možno buď zasít ihned, nebo uskladnit semena pro pozdější výsev na jaře. Jakkoli je semeno uložené, základem je držet semena v chladu a svěží. Neměly by se ukládat do plastikových sáčků pro prodloužení doby skladovatelnosti, papírové pytle jsou obvykle lepší.
Když se semena sbírají na podzim, zárodek není plně rozvinutý, proto je nutné zachovávat semeno vlhké , vlhkost podpoří dozrávání semen. Za žádných okolností by nemělo být semeno vysušené (vystaveno slunečnímu záření), zárodek by se mohl poškodit. Všechna uskladněná semena vyžadují správné vlhkostní podmínky. Laická sbírka pouze malého množství semen by měla být umístěna v polyetylenovém sáčku s vlhkou (nikoli mokrou) rašelinou, svázaná a označená štítkem , pak by se mělo semeno uskladnit v ledničce asi při 40º F (50 º C). Uskladnění semen v ostrohranném písku ihned po sbírce je vhodná a široce užívaná metoda ke zlepšení poměru klíčení, ale sběratelé by si měli dát pozor, protože některá semena klíčí neočekávaně brzy. Také je důležité chránit semeno před myšmi uskladněním do písku.Jestliže je semeno vyséváno okamžitě po sklizni, půda by měla být pokrytá suchým, ostrým, čistým pískem aby se zabránilo nežádoucímu růstu mechů. Vlastní nasbírané semeno obvykle klíčí bez problémů následující jaro, ale semeno zakoupené z komerčních zdrojů často klíčí pomalu nebo dokonce vůbec ani následující jaro, protože bylo přespříliš vysušené. Taková semena musí být rok stratifikována ve vlhkém písku. Jestliže vyschlé semeno musí být zaseto, je rozumné namočit ho na několik hodin před výsevem. Semena s velmi tvrdým, dřevěným oříškem, jako A. griseum a jeho příbuzné druhy, musí vždy být stratifikována přinejmenším po dobu jednoho roku. Malá množství semen, nebo semena vzácných druhů, je nejlépe vysévat ve výsevním truhlíku nebo boxech. Velké množství obyčejných druhů může být vyséváno do záhonů ve školce. Dobrá zahradní půda by měla být běžně užíváná nebo alespoň středně dostupná v obchodech. Jestliže vhodná půda není dostupná, záhony, truhlíky, a rámce musí být kypřeny, protože nedostatek kyslíku v zemině značně brání vzrůstu sazenicím . Půdní pH je také důležité. Jestliže jde o půdu písčitou, měla by mít pH asi oklo 5,5. Jestliže je hlinitá, její hodnota by měla být 6,0. A jestliže se jedná o rašelinovou půdu, měla by mít pH okolo 4,5. Jestliže je pH příliš nízké, kořenový systém se nebude dobře vyvíjet , bude to mít za následek oslabený růst. Zemina by měla být rozumně prostá plevelných semen. Opět si musíte dát pozor na myši, ony totiž javorová semena zbožňují.
Semena nesmějí být vysévána příliš hluboko a za žádnou cenu ne hlouběji než je průměr oříšku. Obvykle semena klíčí v dubnu, a některé rychlerostoucí druhy budou produkovat semenáčky přerůstající 1 m v prvním roce.Sadba může být zasažena houbou Pythium, která způsobí vadnutí. Pro omezení této houby, by se měly sazenice stříkat čtyři až šestkrát dobrým fungicidem. Semena zasetá příliš hluboko jsou zvláště náchylná k napadení houbou Pythium.
Sadba se vytahuje z výsevních truhlíků v listopadu a může být sázena do školky následující jaro. Může být také vyjmuta z truhlíků a konzervovaná po dobu, než se semenáčkům vyvinou jejich první pravé listy, ačkoli je následující růst redukovaný. Sadba vzácných nebo cenných dřevin je obvykle konzervována v březnu, ještě před tím, než nasadí listy a pokládají se za kontejnerově pěstované rostliny. Je výhodnější umístit tyto pěstebné linie v konstrukci z laťkoviny, poskytující stín a ochranu proti horkému slunci, vichry, a dalšíni nepříznivými povětrnostními podmínkami.
Sadba musí být dobře zavlažovaná v obdobích sucha, nejlepší je zachovávat je v chladném skleníku po několik týdnů nebo měsíců. Když je jejich kořenový systém dobře rozvinutý, mohou být i vnášeny do konstrukce z laťkoviny.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 iwihbhj iwihbhj | E-mail | Web | 26. dubna 2009 v 4:12 | Reagovat

ZCk22C  <a href="http://kifncgyyytxl.com/">kifncgyyytxl</a>, [url=http://iocuuheozzbw.com/]iocuuheozzbw[/url], [link=http://otyrvzgvjfpk.com/]otyrvzgvjfpk[/link], http://xzflnlepxvuw.com/

2 pcoixwvcnr pcoixwvcnr | E-mail | Web | 8. května 2009 v 6:14 | Reagovat

L547Da  <a href="http://prqstkhmkyoc.com/">prqstkhmkyoc</a>, [url=http://tttpjzklaxoz.com/]tttpjzklaxoz[/url], [link=http://kymlqsrbvpym.com/]kymlqsrbvpym[/link], http://manhxdcsvmvm.com/

3 ogjoezul ogjoezul | E-mail | Web | 29. května 2009 v 4:00 | Reagovat

VWOmUC  <a href="http://eedpnnmkcvyf.com/">eedpnnmkcvyf</a>, [url=http://iwthnakjklyn.com/]iwthnakjklyn[/url], [link=http://bkohpinvpyhk.com/]bkohpinvpyhk[/link], http://oylowtkmzuqz.com/

4 ArleneRer ArleneRer | E-mail | 22. července 2017 v 16:27 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

5 Flossiesalse Flossiesalse | E-mail | 26. července 2017 v 3:33 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

6 Flossiesalse Flossiesalse | E-mail | 26. července 2017 v 14:24 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

7 Aaaucedew Aaaucedew | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 17:43 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

8 Carolynskype Carolynskype | E-mail | 4. srpna 2017 v 20:21 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

9 congnoSr congnoSr | E-mail | Web | 6. srpna 2017 v 18:49 | Reagovat

---

fifa 15 3dm v5 скачать, fifa 15 crack или <a href=http://15fifa.ru/skachat-kljuchi-fifa-15/33-skachat-fifa-15-crack-kryak-tabletka-klyuch-besplatno.html>fifa 15 cracks v3</a>

10 LeeannPeami LeeannPeami | E-mail | 10. srpna 2017 v 16:14 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708c

11 Dol33lartop Dol33lartop | E-mail | 13. srpna 2017 v 3:51 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#zn29eTSr1S>
<img>http://0.00000007.ru/3#QYGUyb6SfV</img>
</a>
------------------------
Неизменно большое количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера на все сто процентов анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех без исключения соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Замаскировать или сменить свой IP можно 2 кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ доступные цены на анлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании времени действия аккуанта.
ICQ бот на абсолютно всех тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что нужно для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#SbGfUFgxke>Vip proxy</a>
__________
проверенные прокси сервера
бесплатные прокси сервера россии
centos openvpn
24 +в обход блокировки

12 DorogiKRDo DorogiKRDo | E-mail | 24. srpna 2017 v 10:06 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Лабинск. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Оперативно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 7(861) 241 2345
___________________________
комплексное инженерное благоустройство города
работа озеленение и благоустройство крым
благоустройство из георешетки
в северном бутово благоустройство
мп г.о.самара благоустройство директор

13 Sandrawhoke Sandrawhoke | E-mail | 27. srpna 2017 v 18:07 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Усть-Лабинск. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Оперативно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7(861)241 2345
___________________________
благоустройство территорий родников
благоустройство на отметке
благоустройство администрация города екатеринбурга
ландшафтное озеленение и благоустройство территорий
тендеры на благоустройство территории

14 Avito321Tifs Avito321Tifs | E-mail | 29. září 2017 v 19:26 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

сейф для денег на авито
найти свой аккаунт по номеру телефона на авито
как открыть свой аккаунт на авито
как удалить номер с аккаунта авито
авито акк для варфейс

15 BethanyBvi BethanyBvi | E-mail | Web | 11. října 2017 v 9:23 | Reagovat

http://justgetlinkc.com/story.php?title=blog-%E2%80%93-canada-drugs-24

16 AlysonPzg AlysonPzg | E-mail | Web | 11. října 2017 v 16:24 | Reagovat

http://www.mcvj.com/profile/bryan082049

17 AlysonHpl AlysonHpl | E-mail | Web | 18. října 2017 v 17:29 | Reagovat

http://tinyurl.com/y9vf789w

18 AlysonHbs AlysonHbs | E-mail | Web | 29. října 2017 v 14:56 | Reagovat

http://shah-soft.com/arcade/profile/pattyholema.html

19 ElvaTrn ElvaTrn | E-mail | 26. prosince 2017 v 1:04 | Reagovat

апрапрапр

20 Best Online Loans Best Online Loans | E-mail | Web | 15. října 2018 v 19:12 | Reagovat

loan with bad credit <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">loan mart</a> bad credit loans <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>poor credit loans guaranteed approval</a>

21 prodot prodot | E-mail | Web | 5. února 2019 v 4:21 | Reagovat

Мы предоставляем очень качественные услуги прокси-серверов пакетами. Вам лично требуется постоянный личный прокси для работы в Instagram, Вконтакте,Однокласниках или Авито? Вы увлекаетесь букмекерскими ставками или покером? SEO,SMM, по настоящему безопасный серфинг либо другие задачи? В таком случае вы по адресу.

Мы предлагаем анонимные, элитные, прокси-сервера с лучшей круглосуточной поддержкой. Наши прокси могут подойти для любых программ,сервисов, социальных сетей, онлайн игр и не только. Авторизация по логин - паролю или IP адресу.

Быстрые прокси ipv4 и ipv6 (до 100 мбит/с) обеспечат стабильную работу. Потребны разные подсети, у нас их много. Так же вы имеете возможность выбрать тип протокола HTTP/SOCKS.

<a href=https://proxywhite.com/>ipv4 proxy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama